mealenard-blog-manifestacja-marzen-img

Manifestacja marzeń i celów – zacznij tworzyć swoją rzeczywistość

Manifestacja marzeń i celów. Jak to się dzieje, że rzeczy i wydarzenia pojawiają się w naszym życiu? Istnieje wiele możliwych odpowiedzi.

,,Myśli stają się rzeczami. To oczywista prawda. Siedzę właśnie na krześle. Jego początkiem była myśl w czyimś umyśle – w każdym najdrobniejszym szczególe. Korpus, tkanina, kształty, kolor. Myśli stają się rzeczami. To oczywista nieprawda. Nigdy nie będę zawodnikiem w lidze krajowej piłki nożnej, choćbym nie wiem, jak żarliwie o tym myślał. Nigdy już nie będę miał 16 lat.’’

D. Church

Moim zdaniem wszystko, czego doświadczamy, tworzymy sami. Przekonanie to opieram na własnych doświadczeniach, doświadczeniach moich klientów oraz badaniach i obserwacjach naukowych, które znalazłam na ten temat. Czy w to wierzysz, czy nie, każdy z nas ma w sobie moc tworzenia i naturalną, automatyczna zdolność manifestacji wszystkiego, czego pragnie?

Manifestacja marzeń – zacznij tworzyć swoją rzeczywistość

Tak naprawdę manifestacja marzeń i celów jest łatwa, prosta, szybka i przyjemna. Zapytasz, skoro to takie proste, dlaczego spora część ludzi nie żyje zgodnie ze swoimi pragnieniami, cierpi, odczuwa braki i lęki? Ano między innymi dlatego, że nie ma na ten temat żadnej wiedzy. Większość z nas po prostu nie wie, że każdego dnia tworzy swoją rzeczywistość. Robimy to nieświadomie i bez żadnego ukierunkowania.

Mimo to, wszystko, co nas otacza, jest wynikiem codziennej afirmacji tego, w co wierzymy, co stanowi nasze przekonania i filozofie życiowe. Jest to suma średniej energii wyciągniętej z każdej myśli, słowa, dialogu, monologu oraz działania w każdym momencie naszego życia. W głowach ludzi nieustannie toczy się dialog. Nieustannie płyną potoki słów i rzeki myśli. Podejmowane są decyzje i działania. Nieustannie też zapisują się, powielają, wzmacniają wzorce wychowania i schematy działań. Najczęściej są one bardzo daleko od marzeń i celów, tworzą więc rzeczy i doświadczenia podobne do siebie i niepodobne do tego, czego pragniemy.

Manifestacja marzeń – czy można się tego nauczyć?

Czy można nauczyć się skutecznego i szybkiego manifestowania marzeń? Tak. I nie trzeba uczyć się skutecznej manifestacji, tylko świadomej i ukierunkowanej. Ty już jesteś skuteczny, ale jeszcze prawdopodobnie nie jesteś świadomy. Tworzysz swoje życie bez planu i wierzysz, że dzieje się to „spoza Ciebie” – z tzw. świata zewnętrznego. Zwalasz to, czego doświadczasz na pecha, przeznaczenie lub zbiegi okoliczności.

Tymczasem twoje marzenia czekają na spełnienie…

Sprawdź Jak być zdrowym? Kilka słów o konflikcie biologicznym.

1 thoughts on “Manifestacja marzeń i celów – zacznij tworzyć swoją rzeczywistość”

  1. Pięknie napisane 🙂
    Dobrze jest sobie czasem przypomnieć to i owo 🙂 Dzięki Kasia, że Ci się chce!

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Shopping Cart